Antyoksydanty dla skóry z problemami

Dotychczas antyoksydanty kojarzone były głównie z kosmetykami przeznaczonymi do skóry dojrzałej. Tymczasem antyoksydanty mają wiele innych właściwości, które można z powodzeniem wykorzystać także i innych problemach skórnych. Antyoksydanty odgrywają ważną rolę głównie w pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej oraz trądzikowej. W wyniku działania wolnych rodników dochodzi do zachwiania prawidłowego funkcjonowania skóry. Objawia się to m.in. nasileniem zmian trądzikowych, powolniejszym gojeniem się ran, skurczem naczyń krwionośnych. W jaki sposób antyoksydanty poprawiają naturalne funkcje skóry?

Skóra naczynkowa jest bardzo wrażliwa na wiele czynników zewnętrznych. Dotyczy to m.in. słońca czy wiatru. Na kondycję skóry naczynkowej wpływa również dieta. Zaobserwowano, że na cerę naczynkową niekorzystnie oddziałują wolne rodniki. Uważa się, że wolne rodniki mają szczególne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednią podaż antyoksydantów nie tylko w diecie, ale także w kosmetykach.

W szczególności warto wybierać preparaty kosmetyczne, które zawierają w swym składzie witaminę E. Podobne właściwości wykazuje witamina C. Udowodniono, że doskonale zwalcza wolne rodniki. Witaminy te przeciwdziałają zatem szybkiemu starzeniu się skóry, dlatego możemy znaleźć je przede wszystkim w kosmetykach przeznaczonych dla cery dojrzałej. Do innych antyoksydantów, które korzystnie oddziałują na skórę należy zaliczyć sylimarynę czy tioprolinę.