Jak dbać o cerę dojrzałą?

Wyprzedź meningokoki - serwis dedykowany chorobie meningokokowej farmaceuci polecają Heparinum tylko niektórym klientom

Cera dojrzała jest bardzo wymagająca w codziennej pielęgnacji. Do jej cech charakterystycznych zalicza się pojawienie się zmarszczek oraz utrata pierwotnej elastyczności. Ważne jest zatem dostarczenie skórze odpowiedniej porcji składników odżywczych oraz nawilżających. Dzięki nim można skutecznie opóźnić proces starzenia. Pamiętajmy jednak, że równie ważny będzie nasz styl życia. Jeśli nasza dieta jest różnorodna i bazuje na owocach, warzywach i pełnoziarnistej mące, skóra będzie wyglądać promiennie i zdrowo. Wystarczy jednak sięgnąć po popularne używki, żeby zaobserwować pogorszenie stanu skóry.

Podstawą pielęgnacji cery dojrzałej jest codzienny demakijaż. Dużym błędem jest pozostawienie makijażu na całą noc. Będzie to skutkowało szybszym pojawieniem się zmarszczek. Do demakijażu możemy używać specjalnych mleczek. Wiele z nich przeznaczonych jest do pielęgnacji cery dojrzałej. Mleczko nakładamy na wacik, a następnie przecieramy twarz. Czynność powtarzamy tak długo, aż wacik będzie czysty. Zamiast mleczka możemy użyć płynu micelarnego, którego działanie jest nieco łagodniejsze, ale równie skuteczne.

Koniecznie pamiętajmy o kremach pielęgnacyjnych. W przypadku cery dojrzałej rano warto wklepać krem nawilżający. Powinien zawierać filtry UV. Z kolei wieczorem na skórę można nałożyć krem odżywczy. W kremie odżywczym powinny znajdować się takie składniki, jak witamina E i A. Raz w tygodniu można nałożyć maseczkę, która zawiera więcej składników odżywczych niż zwykły krem.