Ochrona skóry podczas zimy

Podczas lata skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych, które znacznie wysuszają skórę i przyspieszają powstawanie zmarszczek. Jednak lato i słońce to nie jedyne zagrożenie dla naszej skóry. Wiele niekorzystnych czynników pojawia się także zimą. Jednym z nich jest chociażby niska temperatura czy mrozy. Osłabiają one naszą skórę. Dodatkowo zimowa dieta często pozbawiona jest wielu cennych witamin i składników mineralnych. Z tego powodu trzeba zadbać o kondycję skóry od wewnątrz.

Podczas zimy koniecznie trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry, w zależności od jej potrzeb i rodzaju. Lepszym rozwiązaniem będą kremy tłuste, które skuteczniej ochronią skórę przed mrozem. Nie można zapominać przy tym o pomadce ochronnej, która jest niezbędna dla ust. Zimą trzeba również pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami UV. W szczególności dotyczy to słonecznych dni. Okazuje się bowiem, że zimowe słońce może być nawet bardziej niebezpieczne niż letnie.

Zimą często dochodzi do podrażnień skóry, a także nadmiernego jej łuszczenia. Jak postępować w takiej sytuacji? Z pewnością pomocny może okazać się peeling do twarzy. Używajmy jednak delikatnych peelingów. Pamiętajmy bowiem, że skóra i tak jest już podrażniona. Bardzo wskazane są także maseczki ziołowe. Niektóre zioła są niezwykle pomocne w łagodzeniu podrażnień. W szczególności dotyczy to rumianku. Okład z rumianku sprawi, że skóra będzie mniej podatna na podrażnienia. Warto zainwestować także w nawilżacze powietrza. Rozmieśćmy je we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywamy.