Oczyszczanie skóry twarzy

Od prawidłowego oczyszczania skóry twarzy zależy kondycja naszej cery. Niektórzy uważają, że oczyszczanie dotyczy wyłącznie kobiet, które na co dzień nakładają kosmetyki kolorowe. Takie założenie jest błędne, ponieważ oczyszczanie twarzy powinien wykonać każdy z nas. Trzeba bowiem pamiętać, że skóra twarzy narażona jest na działanie wielu, szkodliwych czynników. Jednakże oczyszczanie twarzy nie polega jedynie na umyciu twarzy wodą wraz z mydłem. Mydło nie jest polecane do takiego oczyszczania, ponieważ jego zasadowy odczyn negatywnie wpływa na naszą skórę. W jaki sposób należy oczyszczać skórę twarzy?

Przede wszystkim powinniśmy to robić dwa razy dziennie. Poranna pielęgnacja polega na przetarciu twarzy odpowiednim tonikiem. Więcej czasu na oczyszczanie musimy przeznaczyć wieczorem. Wówczas w pierwszej kolejności powinniśmy usunąć makijaż. Najlepiej dokonać tego za pomocą specjalnego mleczka do demakijażu. Po dokładnym oczyszczeniu skóry, wklepujemy tonik. Dopiero wtedy możemy wklepać w skórę krem.

Oczyszczanie twarzy sprawi, że wszelkie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach będą lepiej przyswojone przez skórę. Bez oczyszczania stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych nie odniosłoby spodziewanego rezultatu. Z tego powodu o oczyszczaniu twarzy powinniśmy pamiętać codziennie. Dzięki temu nasza skóra będzie wypoczęta i zrelaksowana. Jeśli będziemy zapominać o oczyszczaniu twarzy, na skórze szybciej zaczną pojawiać się zmarszczki oraz bruzdy. Oczyszczanie jest zatem podstawą do zachowania zdrowej skóry.