Podstawowe błędy podczas pielęgnacji skóry

Seretide 125 jest ponownie dostępny w aerozolu

Od rozpoznania rodzaju cery uzależniona jest jednocześnie jej pielęgnacja. Coraz więcej osób popełnia jednak wiele błędów podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Błędy te mogą nawet zaważyć na końcowym efekcie. Jakie są najczęstsze błędy?

Osoby ze skórą tłustą uważają, że nie potrzebuje one nawilżania. Takie przekonanie najczęściej wynika z tego, że w przypadku skóry tłustej występuje nadreaktywność gruczołów łojowych. Powoduje to, że na powierzchni skóry gromadzi się sebum. Jest to tłusta powłoczka, która jest prawdziwym utrapieniem dla osób ze skórą tłustą. Z tego powodu wiele osób z tym problemem stosuje jedynie kosmetyki matujące. Jednakże nie jest to prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej. Nie można bowiem zapominać o nawilżaniu. Kremy nawilżające dla skóry tłustej mają inny skład od kremów przeznaczonych dla skóry suchej. Z tego powodu można je stosować bez żadnych obaw.

Peelingi są prawdziwym dobrodziejstwem niemal dla każdego typu skóry. Jednakże trzeba pamiętać o prawidłowym dobraniu peelingu, w zależności od rodzaju skóry. Za pomocą peelingu możemy usunąć zrogowaciały naskórek, przez co składniki odżywcze będą się lepiej wchłaniały. Peeling jest również wskazany w przypadku skóry trądzikowej. Niektórzy jednak w celu zwalczenia zmian trądzikowych stosują peelingi gruboziarniste. Takie postępowanie nie tylko nie oczyści naszej skóry, ale również może spowodować zaostrzenie zmian trądzikowych. Osoby z cerą trądzikową powinny zdecydować się na peeling enzymatyczny, ewentualnie na mikrodermabrazję.