Prawidłowa pielęgnacja skóry suchej

Skóra sucha, jak żadna inna, potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Skóra sucha ma większą tendencję do powstawania zmarszczek, do których przyczynia się niedostateczna ilość wilgoci. Dodatkowo osoby mające skórę suchą doświadczają wielu, nieprzyjemnych dolegliwości. Jest to m.in. uczucie nadmiernego ściągnięcia skóry, zaczerwienienie czy nawet pieczenie. W jaki sposób pielęgnować skórę suchą?

W prawidłowej pielęgnacji duże znaczenie ma dieta. Nasz codzienny jadłospis powinniśmy uzupełnić o produkty obfitujące w witaminę A, E oraz C. Witaminy te działają uszczelniająco na naskórek. Ponadto sprawiają, że skóra jest jędrna i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Nie można zapominać o nawilżaniu wewnętrznym. Najlepszym rozwiązaniem jest picie co najmniej dwóch litrów wody mineralnej. Lepiej unikać słodkich napojów, które z nawilżaniem niewiele mają wspólnego.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich kosmetyków. W składzie wybranych przez nas kosmetyków nie mogą znaleźć się substancje podrażniające. Najlepiej, żeby w kremach znajdowały się naturalne substancje nawilżające, takie jak mocznik czy aminokwasy. Nie powinno też zabraknąć takich substancji, jak kwas hialuronowy czy gliceryna. W pielęgnacji skóry suchej duże znaczenie ma demakijaż. Należy wykonywać go codziennie, zwłaszcza w przypadku stosowania kosmetyków kolorowych. Do demakijażu najlepiej stosować płyn micelarny, który ma znacznie łagodniejsze działanie niż mleczka. Po przeprowadzonym demakijażu możemy zastosować krem nawilżający.