Problemy skóry odwodnionej

Betnovate  krem http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/polio/1

Dla wielu osób skóra odwodniona i sucha są pojęciami tożsamymi. Może się wydawać, że w obu przypadkach problemem jest niedostateczne nawilżenie. Tymczasem pomiędzy skórą suchą a odwodnioną występują znaczące różnice. Czym się zatem różnią te dwa typy skóry?

O skórze odwodnionej mówimy wówczas, gdy z naskórka odparowuje większa ilość wody niż przedostaje się z głębszych warstw. Skóra odwodniona będzie zatem szara oraz mało elastyczna. Z kolei w przypadku skóry suchej problemem jest niewystarczająca produkcja lipidów. W odróżnieniu od skóry suchej, skóra odwodniona może wystąpić niemal w każdym typie cery. Bardzo często osoby z cera przetłuszczającą się, zmagają się jednocześnie z problemem odwodnienia. Skóra odwodniona wymaga nawilżenia, jednak krem należy dobrać w zależności od potrzeby skóry. W przypadku skóry odwodnionej, w której jest zbyt mała ilość tłuszczu, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremu tłustego. Tego typu kosmetyki mogą skutecznie ochronić skórę przed nadmierną utratą wilgoci, a jednocześnie zapewnią odpowiednią dawkę lipidów.

Z problemem odwodnienia bardzo często borykają się osoby z cerą trądzikową. Odwodnienie wynika zazwyczaj ze stosowania preparatów wysuszających. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie lekkich kremów nawilżających. Najlepiej wybierać takie, które nie zawierają składników zapychających pory. W przypadku bardzo odwodnionej skóry można zdecydować się na serum. Zawiera on bowiem bardziej skoncentrowane składniki w porównaniu do kremu.