Skóra alergiczna

Czy wiesz, jak niebezpieczną chorobą jest ospa? Okres wylęgania tej choroby to dwa tygodnie. po zakupieniu Babyhaler jestem bardzo zadowolony z jego działania

Skóra z tendencją do alergii może przytrafić się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Warto zwrócić uwagę na to, jakie czynniki powodują wystąpienie reakcji alergicznej. Najczęściej zachodzi ona w wyniku stosowania kosmetyków, które zawierają składniki alergizujące. Do takich zaliczamy m.in. alkohol, środki powierzchniowo czynne, jak również zbyt duża zawartość glikolu propylenowego. Kontakt z kosmetykiem, który zawiera składnik alergizujący może skutkować podrażnieniem skóry, a nawet wystąpieniem wysypki. Warto wspomnieć, że reakcje alergiczne mogą nasilić się również z innych powodów. Do najważniejszych z nich zalicza się stres. Na skutek stresu reakcja alergiczna może przebiegać gwałtowniej. Warto więc zastanowić się, co powoduje pogorszenie stanu naszej skóry.

Pielęgnacja skóry ze skłonnością do alergii wymaga stosowania odpowiednio do tego przystosowanych kosmetyków. W szczególności należy wybierać takie preparaty pielęgnacyjne, które nie zawierają składników alergizujących. Kosmetyki takie zaliczają się do serii hipoalergicznych. Lepiej nie stosować preparatów złuszczających czy peelingów, które mogą jedynie pogorszyć stan naszej skóry. Skóra ze skłonnością do alergii jest zarazem wrażliwa na wiele czynników zewnętrznych. W szczególności trzeba zadbać o jej pielęgnacje podczas słonecznych dni. Kremy z wysokim filtrem UV są podstawą, żeby zapewnić skórze optymalną ochronę. W pielęgnacji skóry alergicznej nie jest wskazane stosowanie mydła, ponieważ działa ono podrażniająco.