Skóra wrażliwa a słońce

Oilatum Baby krem

Skóra wrażliwa jest bardzo podatna na wszelkie szkodliwe czynniki. Osoby z cerą wrażliwą powinny pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry zwłaszcza w okresie letnim. Wystawienie twarzy na działanie promieni słonecznych może skutkować poważnymi podrażnieniami. W jaki sposób trzeba dbać o skórę wrażliwą, aby uniknąć takich niedogodności?

Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami UV. Najlepiej wybrać kosmetyki z jak najwyższym filtrem, ponieważ w ten sposób zyskamy odpowiednią ochronę. W przypadku skóry wrażliwej trzeba wybierać kosmetyki bez szkodliwych parabenów. Związki te mogą dodatkowo podrażnić skórę. O stosowaniu kremów z filtrem trzeba pamiętać podczas każdego wyjścia. Nawet niewinna jazda samochodem może skończyć się poparzeniami lub podrażnieniem. O ochronie skóry wrażliwej pamiętajmy również podczas zimy. Zimowe słońce może być nawet groźniejsze od letniego. Wynika to z odbijania promieni słonecznych od śniegu, co jest bardzo niebezpieczne dla skóry wrażliwej.

Słońce działa wysuszająco na skórę, dlatego stosowanie dobrej jakości kremów nawilżających jest podstawą, żeby uchronić skórę przed zbyt szybkim powstawaniem zmarszczek. Krem nawilżający należy stosować rano i wieczorem. Wybierajmy przy tym kremy, które dostosowane są do potrzeb skóry wrażliwej. Dobrym pomysłem może okazać się stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, które zapobiegną szybkiemu powstawaniu zmarszczek. Skóra wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak warto dostarczyć jej niezbędnej ochrony, żeby cieszyć się zdrową i jędrną skórą.